İş yeri Cephe

ALÜMİNYUM    İş yeri Cephe

Alüminyum doğrama ile ilgili akla gelen soruların başında, Alüminyum doğrama nedir? gelmektedir.

Alüminyum çevrecidir. Çünkü Alüminyum doğadan temiz olarak elde edilmekte, elde edilme aşamasında doğaya hiç bir şekilde zarar vermemektedir. Ayrıca geri dönüşümü çok kolay yapılabildiğinden, çevreyi kirletmez ve tekrar tekrar kullanılabilir. Ayrıca doğal bir maden olduğundan yani kimyasal bir ürün olmadığından ve doğadan üretildiğinden dolayı, çevreye hiç bir zararı yoktur.

Alüminyum ısı yalıtımlıdır
. Günümüzde, enerji kaynaklarının tükenmesi ve bu sebeple de pahalılaşması, bizleri ısı yalıtımlı ürünler kullanmaya sevk etmeye başladı. Alüminyum doğramaların ısı yalıtım özelliği olması sebebiyle artık mimari yapılarda ısı yalıtımlı alüminyum doğrama kullanılmaya başlandı. Isı yalıtımlı alüminyum doğrama fiyatları ise, kullanılacak malzemenin miktarına göre değişiklik gösterir.

Alüminyum doğrama
cebinizi yakmaz. Alüminyum doğrama fiyatları, alternatiflerine çok daha uygundur. Çünkü Alüminyum doğramanın üretim aşaması, alüminyum madeninin kolay bulunabilmesi ve kaynak olarak geri dönüşümlerin de kullanılması, Alüminyum doğrama fiyatlarını aşağı seviyelere çekmektedir.

Faydaları nedir...

Alüminyum doğrama
malzemesi hafiftir. Alüminyum doğrama malzemesi hafif olması sebebiyle, diğer muadillerine karşı kullanımı çok kolaydır.

Alüminyum doğramaların
hafif olması, onun dış cephe giydirme sistemlerinin de olmazsa olması haline getirmiştir. Çünkü getireceği ağırlık çok fazla olmadığı için, binalara da ekstra bir yük getirmemektedir. Bu da alüminyum doğramaların bir çok yüksek mimarilerde kullanılmasını sağlamaktadır. bunlardan bazılarını sayacak olursak, alışveriş merkezleri, iş hanları, hastaneler ve yüksek katlı binalardır.

Alüminyum doğrama estetik görünümlüdür. Alu­minyum dış cephe giy­dirme sistemleri kullanılan yapılara baktığımız zaman, diğer yapılardan gözle görülür şekilde estetik yönünden bir fark görünmektedir. Bu da alüminyum doğramaların kullanıldığı alanlarda ne kadar estetik olduğunun göstergesidir. Parlaklığı ve temiz görünümü adeta kullanıldığı yapıyı, yeni yapılmış gibi göstermektedir.

Kolay şekil verilebilir. Alüminyum doğramalarının kolay şekil verilebilme özelliği sayesinde, onlara nereyse tüm yapılarda kullanılmasına özelliği veriyor. Kolay şekil verilebilmesi sayesinde, maliyeti azaltıyor ve böylece de uygun fiyatlara alınabilmesini sağlıyor.


Yan tarafta faydalarını sıraladığımız alüminyum doğramaların uygulandığı yerler ise şöyle;

* Kapılarda,

* Pencerelerde,

* Korkuluklarda,

* Cephe kaplamalarında,

* Çatılarda,

* Güneş kırıcılarda,

* Kış bahçelerinde,

* Döner kapılarda,

* Hava Kanallarıda,

* Menfezlerde,

* Ve daha aklınıza gelebilecek bir çok yerde rahatlıkla kullanılabilir.